Najnowsza wersja Stonehearth skupia się na walce. Aby poradzić sobie z nowymi i wredniejszymi przeciwnikami będziemy potrzebować nie tylko piechura. Dlatego też do drużyny dołączą - łucznik, rycerz i kapłan, którzy tworzą potężną siłę bojową i wprowadzają zupełnie nowy wymiar możliwości walki w Stonehearth.
 
Jako ciekawostkę można uznać fakt, iż ta aktualizacja tak samo jak najnowsza wersja w grze studia Mojang, "Minecraft 1.9 Aktualizacja Walki" dotyczy właśnie aspektów walki.
 
A oto szczegółowa lista zmian, jakie nastąpiły.
 

Łucznik, rycerz, kapłan

 
Pisaliśmy już o tych postaciach w poprzednich wpisach, o rycerzach i kapłanach tutaj i o łucznikach tutaj.

 

 

Orki, Ogry i Koboldzi

 
Oto nasi nowi wrogowie, którym musimy stawić czoła! A jeśli my rośniemy w siłę, to oni również.
  • Orki będą posiadały analogiczne klasy postaci jak my, tzn. piechur, rycerz i kapłan. 
  • Ogry są duże, brzydkie i (jak twierdzą twórcy) śmierdzące i mogą wyrządzić wiele szkód. A niektóre z nich umieją wyważyć drzwi, więc schowanie się w budynku nie będzie wystarczające.
  • Koboldzi to sprytne, szybkie i krętackie bestie, przypominające jaszczurki lub szczury. Stanowią oni odpowiednik dla łucznika. Noszą różnokolorowe nakrycia głowy. W przypadku, gdy atakuje nas grupka Koboldów, warto obrać na pierwszy cel tego z największą, najbardziej ekstrawagancką i najrzadszą czapką - prawdopodobnie będzie to najsilniejszy i najbardziej niebezpieczny osobnik. Ich czapki są ciekawym łupem, z którego możemy wytworzyć różne ozdobne gongi. https://www.youtube.com/watch?v=WewU7GlZKww
 
Ale to nie wszystko! Żeby rozgrywka była jeszcze ciekawsza przygotowano dwie kampanie!
 

Kampania Goblinów! 

Masz ładną czaszkę. BONK!
W końcu Ogo Skullbonker zaczął grozić nam zabraniem wszystkich naszych błyskotek. Będziemy z nim walczyć czy pójdziemy za zaleceniami tajemniczej Erdene?
 

Witamy Red Kiln

Gobliny są jak dzieci. Przed Tobą prawdziwy przeciwnik! 
Khan nie żyje! Wojownicy imperium Red Kiln pragną honorów, lepszego statusu i okrutnej walki. Czy jesteś godny? Czy udowodnisz swoją wielkość? 
 
Ważna uwaga
Pomimo kompatybilności zapisu Alphy 16 z dwiema poprzednimi wersjami, aby cieszyć się powyższymi kampaniami, należy utworzyć nową grę. Ponadto, jeśli na starym zapisie (pre-A16) nasza wioska posiada więcej niż 20 osadników, to mogą oni nie wytrzymać potencjalnego ataku. 
Wciąż mało?
 

Hard Mode

 
Uważasz, że tryb pokojowy jest dla osesków, a normalny nieprzystoi prawdziwemu wojownikowi? Od teraz możesz zmierzyć się z dramatycznie niebezpiecznymi wrogami dzięki trybowi hard.
 
Oprócz tego wniesiono też wiele zmian i niezliczoną ilość poprawek.