W kolejnej aktualizacji Stonehearth pojawią się dwie nowe klasy postaci - rycerz i kapłan.
 

Rycerz

 
Posiadając piechura na trzecim poziomie doświadczenia oraz Tarczę Rycerską, wytworzoną przez kowala, możemy go awansować na rycerza. 
Podstawowym wyposażeniem rycerza jest ciężka zbroja, która pochłania znaczną ilość ataków bez wpływu na zdrowie noszącego. Zaawansowane zdolności rycerza pozwalają mu też na lepsze wykorzystanie zbroi wraz z nabywanym doświadczeniem. 
Rycerz jest postacią, która w walce przyjmuje na siebie główne ciosy, umożliwiając innym klasom na zadawanie ataków równocześnie nie odnosząc znaczących obrażeń. Wraz z nabywanym poziomem rycerz zyskuje bonus do siły i odporności.
 
 
Na filmie od 1:50 minuty możemy zobaczyć mały test jak w praktyce działa zespół składający się z rycerza i piechura. Początkowa walka z udziałem dwóch piechurów i czterech goblinów nie przynosi zbyt dobrych rezultatów. Wystarczyło zastąpić jednego piechura rycerzem a efekt potyczki jest znacząco inny.

 

Kapłan

 
Kapłan jest postacią wspierającą i jego głównym zadaniem jest leczenie. Posiada on też pewne zdolności bojowe. Dzięki ich umiejętnościom leczniczym nasi osadnicy mają większe szanse na przeżycie, a my dłuższy czas na opracowanie taktyki walki.
Postać kapłana uzyskujemy dzięki awansowi zielarza na drugim poziomie, przy użyciu Księgi Kapłana (którą sam wytwarza). Wraz z awansem kapłan traci wszelkie umiejętności leczenia jakie posiada zielarz. Może on jednak leczyć osadników bedąc w ich pobliżu bądź rzucając lecznicze zaklęcia.
 
Z każdym nabytym poziomem wzrasta jego siła i zasięg oddziaływania aury i zaklęć.
W walce kapłan dołącza do pierwszej linii z rycerzem i piechurem na czele, dzięki czemu czerpią korzyści z jego leczącej aury. Będą też automatycznie rzucać lecznicze zaklęcia w stronę rannych współplemieńców.
 

 

Zobacz także: