Wczorajszy Pulpitowy Wtorek dostarczył nam kolejnych ciekawych informacji odnośnie zbliżającej się wersji Alpha 11.
Prace nad jej ustabilizowaniem trwają, więc Tom postanowił umilić nam ten czas przedstawiając kilka nowości.
 
 
O czym mowa w filmie? W dużym skrócie:
Po pierwsze wprowadzony zostanie Seed (ziarno) świata. Jeżeli dana mapa nam się spodoba, a mimo to chcelibyśmy zobaczyć inne, to możemy skopiować jej numer i w razie potrzeby wrócić do niej.
 
zmiana ziarna mapy stonhearth
 
Po drugie - skrzynie. Mogliście o nich przeczytać tutaj. Aby je stworzyć będziemy potrzebowali stolarza. Na początek dostępne będą dwa rodzaje - duża, posiadająca 32 miejsca i mała, mająca ich 16.
 
mala skrzynia przedmiotow stonehearth    duza skrzynia przedmiotow stonehearth
 
Skrzynie będą zachowywać się jak dotychczasowe magazyny. Będziemy mogli przejrzeć ich zawartość, a w razie potrzeby ustawić filtr, który pozwoli nam przechowywać w nich konkretne przedmioty. Usunięcie magazynu umieszczonego na ziemi spowoduje, że osadnicy automatycznie przeniosą wszystkie znajdujące się w nim rzeczy do skrzyni.
 
Po trzecie nasi osadnicy zostaną wyposażeni w plecaki! Dzięki temu będą mogli zabrać równocześnie 8 przedmiotów, np. kawałków ściętego drzewa, co zdecydowanie usprawni zbieranie rzeczy i przenoszenie ich do osady. W późniejszym etapie gry będziemy mogli ulepszyć pojemność tychże plecaków.
 
A jeżeli zechcemy wrócić do pojedynczego zbierania przedmiotów możemy skorzystać z opcji "Loot" znajdującej się w menu użytkownika.
 
zbior surowcow stonehearth loot