Wesołego Wtorku! Melduję, że toczymy nierówną walkę na wielu frontach: budowle, interfejs użytkownika i walka. By to jeszcze urozmaicić, eksperymentujemy z przedstawianiem zmian w formie wideo. Zobaczmy, czy wytrzymamy z tym przez jakiś czas.


Nowe widoki

Jak zajrzeć wgłąb budynku? Sąna to trzy sposoby:
  1. Tryb normalny - Widok z lotu ptaka na wszelkie budynki, przy widocznych wszystkich murach.
  2. Tryb RPG - Ukrywamy w nim wszelkie ściany na wprost kamery, umożliwiając podziwianie wnętrza. Czemu taka nazwa? Powód prosty - całość wygląda jak wnętra budynków ze starych, 16-bitowych RPGów. Ale serio, potrzebujemy dużo lepszej nazwy.
  3. Tryb X-Ray - Ukrywamy wszystkie ściany i dachy, zostawiając widoczną najniższą warstwę budynku, by pokazać jego lokalizację na mapie. Tryb ten jest mocno zabugowany, ale na podstawie wideo można sobie wyobrazić, jak będzie wyglądać ten tryb.

Kontrola tempa gry

Działa pauza! Do tego pojawia się możliwość uruchomienia gry z inną prędkością (2x, 4x itd). Jakie prędkości pojawią się w grze? Zobaczymy. Wiadomo jak na razie, że zbytnie przyspieszenia powoduje masę błędów graficznych. Z tego powodu trwają dyskusje na temat prędkości, jakie zobaczą światło dzienne.
Co dalej?
W ciągu najbliższego miesiąca zjawi się Alfa 4, skupiona na rozwoju budownictwa. Wprowadzi ona nowe widoki, kontrolę tempa gry i wiele więcej!"