Od dłuższego czasu trwają prace nad ustabilizowaniem wersji Alpha 10.
Czeka nas naprawdę sporo ciekawych zmian. Zaczynając od…
 
Zombie!
zombie stonehearth pl alpha 10
 
Z natury powolne, jednak strasznie uparte. Będą wychodzić nocą, strasząc naszych osadników swoimi żółtymi ślepiami. Zwykły robotnik będzie uciekał w popłochu. Nawet postawienie całej osady w stan obrony nie pomoże. W starciu z Zombie czeka ich tylko jeden los…
 
zombie 2 stonehearth pl alpha 10
 
Dlatego, jako odpowiedzialny gospodarz, musisz postawić na dobrze zorganizowanych żołnierzy!
 
Gobliny
Też nie próżnują i rozwijają swoje osady. Szef goblinów i jego podwładni porządnie się uzbroili. Zatrudnili nawet Jeźdźców Wilków. Jedynym sposobem, aby uchronić się od bycia workiem treningowym dla młodych adeptów tej sztuki, może okazać się wysłanie do wrogiej osady kilku ochotników, którzy uwolnią wilki – nim te przejdą pierwszy etap szkolenia.
Na szczęście jest też kilka kojących elementów.
Zbliża się lato, a ewentualne upały, najmilej spędza się nad jeziorem czy morzem. A, że w świecie Stonehearth na razie nie zapowiada się na ochłodzenie klimatu to naszym zapracowanym mieszkańcom przyda się, dla kilku chwil odpoczynku, przyjemna, czyściutka…
 
Woda
Dlatego, Dobry Twórca, postanowił wygenerować dla nich jezioro. Oczywiście jeszcze wiele trzeba udoskonalić w tym tworze.
Ale nad jeziorem najprzyjemniej spędza się czas siedząc na ganku ślicznego domku. A może lepsza kilkupoziomowa rezydencja?
 
Zmiany systemu budowania
A ten przeszedł poważne zmiany. Słowa nie oddadzą tego, co będziemy mogli tworzyć, więc spójrzcie na te filmy.
 
 
 
Na dziś to tyle. Najpóźniej jutro pojawi się kolejna porcja informacji.
Nie zapominajcie też o Michasterze, który zamieszcza na swoim kanale filmy ze Stonehearth i nie tylko.

Zalewamy świat (Alpha 10) - [Let's Play PL]