Pochłonięci życiem prywatnym pozwoliliśmy sobie na kolejne zaległości, ale zaczynamy nadrabianie. :) Na początek - wpisy z zeszłego tygodnia odnośnie nadchodzących zmian w systemie budowania i nietylko. A to dopiero początek tego, czego możemy się spodziewać w drugiej połowie listopada.
 
W zeszłym tygodniu Tom zaprezentował nam udoskonalony system budowania, jaki zostanie wprowadzony w wersji Alpha 6. 
 
Na poniższych zdjęciach widać jak zmieni się menu tworzenia budynków. Dzięki opcji kopania podłogi naszych domów będą znajdowały się na poziomie gruntu, a nie jak dotychczas - "nad nim". W menu projektowania znajdzie się również opcja ustawiania mebli.
 
szablony-budynkow-stonehearth-alpha-5-a     szablony-budynkow-stonehearth-alpha-5-b
 
szablony-budynkow-stonehearth-alpha-5-c     szablony-budynkow-stonehearth-alpha-5-d
 
Do istotnych zmian jakie nastąpią będzie możliwość zapisu projektu danego budynku i późniejszego jego wykorzystanie i modyfikowanie.
 
szablony-budynkow-stonehearth-alpha-5-e     szablony-budynkow-stonehearth-alpha-5-f
 
Tak jak zapowiadano pojawi się też koszt budowy, który w praktyce będzie wyglądał tak:
 
szablony-budynkow-stonehearth-alpha-5-g
 
Dodatkowo chcąc wytworzyć jakiś przedmiot również będziemy widzieli ilość potrzebnych surówców. Co ważne od Alpha 6 będziemy mogli modernizować posiadane przedmioty, zamiast wytwarzać nowe, lepszej jakości.
 
szablony-budynkow-stonehearth-alpha-5-h
 
A tu macie cały film, który prezentuje wszystko w praktyce:
 
 
A tu (-> klik <-)  możecie obejrzeć 6 godzin pracy nad grą w wykonaniu Toma, która miała miejsce na ich kanale Twitch (możecie śledzić go tutaj: http://www.twitch.tv/radiantentertainment)