Wielkimi krokami zbliżamy się do wydania... I cały mój wstęp diabli wzięli! W czasie pisania tego tekstu gra została zaktualizowana. Ogłaszam, iż wielce radujemy sie nad Alphą 5! Jednakże, żeby nie płakać nad utratą tekstu pozwolę sobie na drobne poprawki i przedstawię Wam co miało nastąpić wraz z aktualizacją. Zapraszam.
 
Stonehearth Alpha
Gra ma spore opóźnienie, ponieważ w początkowych planach o tej porze roku mieliśmy się cieszyć wersją beta. Jednakże twórcy, jak sami przyznają, woleli w 100% trzymać się pierwotnej wizji gry, nawet kosztem czasu wydania poszczególnych wersji. Osobiście jestem za. Wolę grę spóźnioną, ale dopracowaną od nijakiej otrzymanej na czas. Sądzę, że się ze mną zgodzicie.
 
Pocieszeniem może być fakt, że zespół przebrnął już przez wiele technicznych problemów i dodaje nowe elementy gry szybciej niż kiedykolwiek. Co najważniejsze czerpiąc radość ze swojego zajęcia. A nie muszę mówić jak bardzo satysfakcja twórcy wpływa na efekt końcowy pracy, prawda?
 
Alpha, Beta... W końcu co jest czym?!
Krótko mówiąc, dla zespołu Radiant to:
  • Alpha - gra nadal się rozwija i brakuje jej głównych cech; posiada liczne błędy.
  • Beta - zawiera już wszystkie główne cechy; wymaga drobnych ulepszeń i poprawek.
  • Ostateczne wydanie - prace nad grą są skończnone i jeśli to możliwe jest ona wolna od błędów.
Wersja Alpha będzie nam towarzyszyć jeszcze przez dłuższy czas. Możemy spodziewać się Alphy 6, 7, 8... Niewątpliwie zostaniemy poinformowani o oficjalnym przejściu na wersję beta, który ma być znacznie krótszy od poprzedniczki. :)
 
Alpha 5 a Kickstarter
Osoby, które zakupiły grę w czasie trwania akcji na Kickstarterze bądź na stronie stonehearth.net będą miały możliwość pobrania gry właśnie od tej wersji (wraz z późniejszymi automatycznymi aktualizacjami) Chętni mogą też poczekać na pełną grę.
 
Biężące prace nad Alpa 5
Przedwczoraj wydano post, w którym poinformowano o końcowej fazie testów. Jest to czas ostatnich poprawek. Zasadniczo był. Jak pisałam we wstępie zgodnie z planem udostępniono dziś aktualizację. Aktualna mapa rozwoju Stonehearth została poprawiona wg. najnowszych zmian.
 
Od dziś Radiant będzie się skupiał na:
  • Ulepszeniu budowli: poprawa funkcjonalności, "kosztorys" przy planowaniu budynku, szablony budowli i wiele, wiele innych.
  • Awansie klas: jednostki uzyskają nowy poziom w wybranej klasie.
  • Górnictwie: pojawi się możliwość kopania pod ziemią - tworzenie jaskiń, kopalni kamienia czy minerałów, itp.
  • Drogach: dzięki opcji budowania dróg nasi osadnicy będą poruszać się szybciej.
  • Handlu: będziemy mogli kupować i sprzedawać nasze przedmioty osobom podróżnym odwiedzającym naszą osadę.