Pierwsza ze zmian nad jaką pracuje Radiant jest nowy system obsługi warsztatów. Do tego zostały przygotowane specialne "makiety" (mockups) aby udoskonalać w procesie ich tworzenia elementy jakie widoczne będą w zmienionym interfejsie graficznym warsztatów.
 
UX Mockups dla stanowisk rzemieślników
 
W wersji Alpha 12 może pojawić się nowa globalna kolejka dla wszystkich rzemieślników. W kolejce tej oprócz wymaganych stanowisk, poziomów rzemieśnika widoczne będą także wymagane surowce jakie brakują do wytworzenia danego przedmiotu.
 
W znaczący sosób powinno to ułatwić nam graczom obsługę i zarządzanie miastem z dużą ilością pracujących osadników. Poniżej obrazek przedstawiający jak może wyglądać taka kolejka prac.
 
makiety doswiadcalne warsztatow stonehearth pl
Obecnie prezentowane zmiany nie zostały jeszcze dodane do testowej wersji a są jedynie zaczątkiem większych zmian, dotyczących obsługi warsztatów i całego systemu kolejek prac dla osadników z tym związanych.
 
Wiele elementów jest jeszcze do przetestowania i na końcowy etap i wygląd przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać. Część z tych zmian powinna pojawić się w najbliższym wydaniu Alpha 12. Pozostaje nam tylko grać, zgłaszać błędy i czekać na kolejne nowości jakie wprowadzi Radiant.