Ruszyła ostatnia faza testów Alpha 8!
 
Oficjalna publikacja nastąpi oczywiście po ustabilizowaniu gry. Znaleziono też przyczynę problemów z zapisem gry - brak dostatecznej pamięci. Ostatecznym rozwiązaniem jest przejście do wersji 64-bitowej, z równoczesnym zminimalizowaniem zużycia pamięci w 32-bitowej wersji gry.
 
Najnowsza aktualizacja (dev. 2083) poprawiła też błąd związany z opcją wczytania. A oto podsumowanie zmian, jakie nastąpiły wraz z wydaniem wersji dev. 2081:
 
Kowal
Aby uzyskać dostęp do kowala musimy posiadać Młot kowalski. Kowal przetapia wydobywane przez osadników rudy, a następnie z powstałych sztabek tworzy broń i zbroje dla piechurów.
 
bronie-u-kowala-w-stonehearth      zbroja-u-kowala-w-stonehearth
 
Górnictwo, faza 2
  • Z bloków kamienia wypadają rudy.
  • Wprowadzono wiele poprawek i ulepszeń wydajności.
 
System drużyn
  • Pozwala na pewien stopień kontroli ruchów naszych mieszkańców.
  • Dostęp uzyskuje się poprzez ikonę czerwonego transparentu na głównym pasku narzędzi. Drużyny mogą mieć dowolny rozmiar i kombinację pracowników.
 
druzyny-w-stonehearth     druzyna-wojownikow-stonehearth

 system-druzyn-w-stonehearth
 
Nowe zasady imigracji
Codziennie będą pojawiać się aktualizacje wymogów dotyczących możliwości pozyskania nowych mieszkańców, które musimy spełnić.
 
nowe-zasady-imigracji-w-stonehearth-alpha-8
 
 
Macie chwilę czasu? Obejrzyjcie najnowszy filmik Michastera, w którym zobaczycie wszystie nowości Alpha 8 dev w praktyce.
 

Zbudujmy miasteczko cz.1