Już od tygodnia możemy cieszyć się Stonehearth w wersji Alpha 6. Niestety z powodu zmiany serwera i prac z tym związanych dopiero teraz pędzimy do Was z tą informacją. Na początek drobny przegląd tego co się zmieniło, a na koniec zapowiedzi kolejnej aktualizacji.
 
Jak wielokrotnie już pisaliśmy system budowania uległ zmianie. Dzięki możliwości zapisu projektu budynku, będziemy mogli w mgnieniu oka tworzyć małe miasteczka. Jeżeli na początku nie mamy pomysłu na budynek to możemy skorzystać z kilku gotowych szablonów stworzonych przez twórców.
 
 
Wśród innych nowości jest też:
  • Narzędzie do tworzenia wolnostojących struktur, np. "balkonów".
  • Możliwość wykorzystania kamienia jako budulca.
  • Podwójne drzwi.
 
 
Zmiany w systemie pracy
Z sukcesem dodano do gry elementy RPG. Dzięki wykonywanej pracy każdy osadnik zbiera punkty doświadczenia, które pozwalają uzyskać nowy poziom i zdobyć dodatkowe umiejętności. Każdy awans zapewnia także korzyści w postaci, np. podwyższenia punktów życia. Aby utrzymać elastyczność naszej siły roboczej możemy zmieniać zatrudnienie osadników dowolną ilość razy, tracąc jednak jego dotychczasową wiedzę w danej pracy. Czyli każdy mieszkaniec zaczyna od zera w nowej pracy.
 
 
 
 
 
Drobna ciekawostka
Dziennik osady został podzielony na pozytywne i negatywne zdania mieszkańców. Dzięki temu mamy przejrzysty obraz tego co się osadnikom podoba lub nie, a to sprawi, że będziemy mogli szybciej wyjść na przeciw ich oczekiwaniom.
 
 
 
Alpha 7 - zapowiedź
Podstawowymi celami, które mają zostać osiągnięte w wersji nr 7, są:
  • Górnictwo, cz. I - podstawy.
  • Drogi, cz. I - podstawy.
  • Co najmniej jedna nowa klasa postaci.
 
Powyżej Tom zaprezentował efekty pracy Alberta nad górnictwem. Na chwilę obecną wykorzystywane są dwa narzędzia do kopania - w dół i w poziomie, oraz dwie opcje podglądu - warstwowa i tzw. x-ray. Co istotne, dzięki górnictwu będziemy mogli pozyskiwać surowce, np. kamień. A ostatnie minuty filmu pokazują, że będzie to można wykorzystać do budowania na prawdę interesujących, podziemnych miast.